Śledź nas na Facebook

 

 


  Usuwanie grzybicy paznokci
  Elektroagulacja

 

Elektrokoagulacja

Elektrokoagulacja. Co to jest elektrokoagulacja?

Elektrokoagulacja to zabieg z dziedziny elektrochirurgii, używany jednak również w kosmetyce. Elektrokoagulacja polega na działaniu prądem wysokiej częstotliwości, które ścinają białko.

Kiedy stosuje się elektrokoagulację?

Bardzo często zabieg elektrokoagulacji wykorzystywany jest do usuwania zmian skórnych: brodawek różnego pochodzenia, prosaków, włókniaków oraz rozszerzonych naczynek. W niektórych przypadkach elektrokoagulację stosuje się także do usuwania zbędnego owłosienia. 

Jak przebiega zabieg elektrokoagulacji?

Zmienione chorobowo miejsca bądź niechciane zmiany dotyka się elektrodą (czasem nazywana igłą do elektrokoagulacji) i działa na nie prądem elektrycznym. Pod wpływem wytwarzanej wysokiej temperatury następuje ścinanie białka i zależnie od likwidowanej zmiany, zamknięcie naczynka krwionośnego, wypalenie tkanki tworzącej brodawkę czy inną zmianę. Zabieg trwa od kilku do nawet kilkudziesięciu minut - wszystko zależy od powierzchni i ilości zmian na które trzeba zadziałać.

Elektrokoagulacja - kto nie może poddać się zabiegowi?

Elektrokoagulacji nie można wykonać u osób cierpiących na cukrzycę, zaburzenia krzepnięcia krwi, zaburzenia krążenia oraz mających wszczepiony rozrusznik serca.