Śledź nas na Facebook

 

 


  Permanentny
  Oczy
  Brwi
  Usta
  Long Time Liner


 

Long Time Liner

MAKIJAŻ PERMANENTNY

   

Makijaż trwały jeszcze nigdy nie był tak precyzyjny!

 Aparatura Long-Time-Liner

 

Celem firmy Long-Time-Liner® jest zapewnienie Linergistom® pracy z maksymalną precyzją jednocześnie dającą klientowi poczucie komfortu podczas zabiegów. Firma osiąga to, dzięki nieustannemu już od ponad 20 lat udoskonalaniu i rozwijaniu urządzenia. Najnowszym produktem jest Conture Liner Duo.

Urządzenie Conture® Liner Duo posiada cztery podstawowe programy, które można dostosować do własnych potrzeb. Szybkość oraz głębokość igły mogą być ustawione przez Linergistę, aby zabieg był maksymalnie precyzyjny, a zarazem jak najmniej odczuwalny dla klienta.

Igły, tak jak wiele części urządzenia Conture® Make-up wykonane są ze stali nierdzewnej. 

 

Pigmenty Long-Time-Liner

 

 

 

Pigmenty do makijażu permanentnego marki LONG-TIME-LINER® to efekt wieloletniej pracy najlepszych specjalistów z branży kosmetycznej. Produkowane są w sterylnych warunkach w siedzibie firmy w Monachium. Są bezpieczne dla zdrowia i spełniają międzynarodowe wymogi określone dla produktów medycznych. 

 

Wszystkie barwniki posiadają certyfikat i spełniają standardy EEC i FDA, dotyczące zawartości metali ciężkich oraz zanieczyszczeń organicznych.

Zastosowane farby to sterylne, antybakteryjne, nieorganiczne pigmenty (żelazo i tlenki tytanu) pochodzenia mineralnego.

 

SZKOLENIA I WYDARZENIA 

 

 

 

W dniach 17-18 lutego w Warszawie odbyło się dwudniowe seminarium nt. Możliwości i zastosowanie pigmentacji medycznej w makijażu permanentnym. Gościem specjalnym seminarium była Corinna Kuffner, dyrektor zarządzająca i współwłaściciel marki Long-Time-Liner. 

 

 

IV Sympozjum Mikropigmentacji Estetycznej i Medycznej LTL-Elite® 20-22 kwietnia 2013, w Toruniu. 

 

 

 12 - 13 kwietnia 2012 w hotelu GOLDEN TULIP w Warszawie odbyło się seminarium z Corinną Kuffner - dyrektor zarządzającej oraz współwłaścicielki firmy Long-Time-Liner pt.: „Doskonalenie umiejętności z zakresu najnowszych technik makijażu permanentnego marki Long-Time-Liner® Conture® Make-up".

 

 

UZYSKANIE TYTUŁU ELITE LINERGIST (MONACHIUM 2012 R.)

  

 

ELITARNE SZKOLENIE MONACHIUM 2012 R. 

  

Makijaż permanentny - Historia

Mocny makijaż permanentny wywodzi się ze starożytnych Chin, ponieważ to właśnie Azjaci najczęściej nie posiadają owłosienia ciała i twarzy. Brakuje im często brwi, rzęs i bród, więc aby usunąć ten mankament odrysowali sobie brwi i rysowali kreski na powiekach, aby zamarkować rzęsy. Latami udoskonalali metody swojej pracy, które wybiórczo stosują do dzisiaj. Ponieważ aparaty były bardzo nieprecyzyjne i siłą nieporównywalne do sprzętu do tatuażu „ofiary” krwawiły i puchły. Zabiegi takie powodowały kilkudniowe wyizolowanie z życia społecznego. W makijażu permanentnym najczęściej sztuczny i tani barwnik wkłuwało się niemal do skóry właściwej, czyli bardzo głęboko, co powodowało zmianę koloru na zielonkawy lub niebieski. Kolor aplikowało się podskórnie końcówką składającą się od jednej do jedenastu igieł. Nierównomierny kąt nakłuć powodował, że kolor trafiał na różna głębokość, przez co w miarę upływu czasu makijaż permanentny stawał się nierównomierny, plamisty i pozostawał na całe życie.

W 1992 roku w Niemczech powstała nowa udoskonalona metoda implantacji, którą uznaje się za najbardziej precyzyjną i bezpieczną zwaną makijażem trwałym LONG TIME LINER® Conture® make up.

 

1986 – Wynalezienie i rozwinięcie metody Conture® Make-up przez Frau Waltraud Kuffner. Udoskonalenie metody, pigmentów i sprzętu przy współpracy lekarzy, wizażystów, kosmetyczek, techników i chemików.

1991 – Pojęcia Linergist®LONG-TIME-LINER®, oraz Conture®Make up zgłoszone do urzędu patentowego i chronione jako marka.

Nowy zawód LINERGISTA® – zastrzeżony dla marki LONG TIME LINER®.

1993 – Współzałożenie Europejskiego Związku Specjalistycznej Mikropigmentacji EFDS

1995 – Przedstawienie medycznej pigmentacji na kongresach lekarskich, oraz kontakty z niemiecką Kasą Chorych (Krankenkassen)

1997 – Corinna Kuffner, Mistrzyni Mikropigmentacji w Międzynarodowych Mistrzostwach.

1999 – Wyprodukowany pierwszy na świecie sprzęt do pigmentacji medycznej zgodny z normami unijnymi EU 93/42EWG i przepisami dotyczącymi Produktów Medycznych MPG.

2000 – Certyfikacja Technik Medycznych ISO 9001/EN 46001- dotyczy rozwoju i bezpieczeństwa produktów, serwisu, logistyki, rozprowadzania produktów medycznych.

Pigmenty, oraz nowy sprzęt zostały certyfikowany i dopuszczony jako produkt medyczny.

2000 – Październik - Nagroda „Beauty Award 2000” dla LONG-TIME-LINER®- jako najbardziej innowacyjnego i rozwojowego przedsiębiorstwa.

2001 – Marzec – Certyfikacja specjalistycznych szkoleń dla Linergistów® - LICENCJA I i LICENCJA II, zgodnego z systemami określonymi przez Prof.Dr. Dres. h. c.Rolf Dubs. Seminaria Specjalistyczne otrzymały certyfikat jakości BfW-Qualitas-Zertifikat.

2006 – Wprowadzenie pomysłu Elite-Training - (Elite- Linergist ®) w celu utrzymania , poprzez intensywne kształcenie i dokształcenie, marki LONG-TIME-LINER® na wysokim poziomie.

2007/08- LONG-TIME-LINER® jako najlepszy wybór profesjonalistów w kategorii Permanent make-up

2008 - Prestiżowa Nagroda Beauty Forum Award

2009 - Marka Long-Time-Liner® kolejny raz otrzymała nagrodę Beauty Forum w kategorii produkt roku za urządzenie do makijażu permanentnego Conture® 2000

2010 - Nagroda Beauty Award w kategorii makijaż permanentny przyznawana przez Beauty Forum.

  

Normy i Certyfikaty

Urządzenia i pigmenty LONG-TIME-LINER® spełniają wymagania międzynarodowych norm, między innymi:

DIN EN ISO 13485:2007 "Wyroby medyczne – Systemy zarządzania jakością – wymagania w stosunku do systemów ze względu na wymagania prawne" określającą wymagania do systemu zarządzania jakością, które mogą być stosowane przez organizacje do projektowania i prac rozwojowych, produkcji, instalowania i usług serwisowych wyrobów medycznych oraz projektowania, rozwoju i świadczenia związanych z tym usług.

93/42 EWG dotycząca wyrobów medycznych

ISO 9001 "Systemy zarządzania jakością", ktróra ukierunkowana jest na zrozumienie i spełnienie wymagań klienta, a więc określonych potrzeb względem wyrobów danej organizacji, przyjęcie podejścia procesowego, dostarczanie wyników skuteczności procesów oraz ich ciągłe doskonalenie, w oparciu o obiektywne pomiary.

Pigmenty Long-Time-Liner

Firma Long-Time-Liner® zbiera doświadczenie w produkcji pigmentów do makijażu permanentnego od lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Farby pigmentacyjne oferowane do metody Conture® Make up produkowane są w warunkach sterylnych we własnym laboratorium firmy LONG-TIME-LINER® w Monachium.

Wszystkie barwniki posiadają certyfikat i spełniają standardy EEC i FDA, dotyczące zawartości metali ciężkich oraz zanieczyszczeń organicznych.