Śledź nas na Facebook

 

 


  Masaż ciała
  Mięśniowo-powięziowy
  Masaż ujędrniający
  Drenaż limfatyczny
  Masaż głowy
  Masaż leczniczy
  Masaż pleców
  Masaż klasyczny
  Masaż świecą
  Masaż relaksacyjny
  Masaż stóp
  Masaż bańką chińską

  Karboksyterapia - dotlenienie
  Karboksyterapia Mesologic
  Redukcja blizn
  Zmniejszenie rozstępów
  Redukcja cellulitu

  Zabiegi na ciało
  Bandaże Arosha
  Maski na ciało
  Peeling ciała

  Zabiegi specjalistyczne
  Mezoterapia igłowa

  Depilacja laserowa

  Laser
  Usuwanie naczynek na nogach
  Usuwanie innych zmian naczyniowych

  Depilacja woskiem
  Miękkim
  Twardym


 

USUWANIE NACZYNEK KRWIONOŚNYCH NA NOGACH

USUWANIE NACZYNEK KRWIONOŚNYCH NA NOGACH

Popraw wygląd swoich nóg dzięki zabiegowi z wykorzystaniem lasera Nd:YAG.

 Jakie są moje możliwości zabiegowe?

Wraz z wiekiem zastawki w żyłach stają się mniej wydajne, a tym samym mniejsze ilości krwi są wypompowywane z nóg. Oznacza to, że naczynia krwionośne stają się większe, ciemniejsze i bardziej widoczne. W poważnych przypadkach tworzą się żylaki, które mogą wymagać interwencji chirurgicznej, podczas gdy inne naczynia można leczyć za pomocą zastrzyków (skleroterapia). Mniejsze naczynia (teleangiektazje na nogach) są często usuwane laserowo, na przykład za pomocą lasera ND:YAG Ellipse.

Jak działa zabieg Ellipse?

Zabieg Ellipse wykorzystuje precyzyjnie obliczony impuls energii laserowej, skierowany na konkretne naczynie, które poddawane jest zabiegowi. W ten sposób krew wewnątrz naczynia zostaje podgrzana, powodując rozpad ścian. Zniszczone naczynie jest w naturalny sposób wchłaniane przez białe krwinki. Zabieg nie wpływa w żaden sposób na skórę otaczającą naczynie.

Czy każdy może poddać się temu zabiegowi?

Zależy to od rozmiaru naczyń na nogach, a także od historii medycznej i przebytych wcześniej chorób. Dokonuje się oceny, czy naczynia mogą być poddane zabiegowi, lub stwierdza, że są przeciwwskazania, które sprawiają, że przeprowadzenie zabiegu nie jest wskazane.

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg Ellipse na żylakach nóg wykorzystuje najnowsze techniki chłodzenia – SoftCool™ – w celu zminimalizowania dyskomfortu i zapewnienia ochrony otaczającej skórze. U większości osób zabieg na mniejszych naczyniach jest praktycznie bezbolesny, a leczenie większych naczyń wywołuje zaledwie umiarkowany dyskomfort. Jednak efekty są tego warte. Zabieg Ellipse jest mniej bolesny niż zabiegi z wykorzystaniem większości innych systemów Nd:YAG dostępnych na rynku.

Czy konieczne są specjalne środki ostrożności przed i po zabiegu?

Przez cztery tygodnie przed zabiegiem należy unikać kontaktu z promieniami słonecznymi. Nie wolno palić papierosów na cztery godziny przed rozpoczęciem zabiegu, ponieważ palenie powoduje zwężenie naczyń krwionośnych, a tym samym docelowe naczynie staje się mniej widoczne. Po zabiegu nie powinno się wystawiać skóry na oddziaływanie promieni słonecznych przez 30 dni, nawet jeśli nie ma żadnych objawów zapalenia na obszarze poddawanym zabiegowi. Korzysta się z ochrony przeciwsłonecznej (co najmniej SPF 30), jeśli unikanie słońca nie jest możliwe.

Czego można spodziewać się po zabiegu?

Mniejsze naczynia mogą zniknąć natychmiast po zabiegu, podczas gdy większe stopniowo stają się coraz mniej widoczne w ciągu kilku tygodni. Zazwyczaj pacjenci zauważają delikatne zaczerwienienie i/lub obrzęk (utrzymujące się przez maksymalnie 2 dni) na obszarze poddawanym zabiegowi. Rzadko dochodzi do zbierania się krwi w leczonym naczyniu.

Ile zabiegów należy przeprowadzić?

Liczba sesji zależy od liczby naczyń poddawanych zabiegowi. Jedno spotkanie zazwyczaj wystarczy do usunięcia większości pojedynczych naczyń, jednak większe mogą wymagać zgłoszenia się na drugi zabieg. Osoba przeprowadzająca zabieg jest w stanie przedstawić precyzyjne informacje po dokładnym zbadaniu pacjenta.